Spolupráca občianskych združení „ŠK HORAL“ a „Športuj srdcom“

S našimi kamarátmi z občianskeho združenia Športuj srdcom, ktoré tiež sídli vo Svite, spolupracujeme už pár rokov. Navzájom si pomáhame technicky aj personálne pri organizovaní ich charitatívneho „ALS BEHU – memoriálu Jána Svočáka“ aj pri našom „ŠKODA HORAL MTB MARATÓNE“.

Tentokrát prichádzame s novinkou. 25.ročník Škoda Horal MTB Maratónu bude mať aj charitatívny rozmer. Bez toho, aby sme zvýšili štartovné, ŠK HORAL daruje 2,-€ z každého štartovného priamo Občianskemu združeniu Športuj srdcom, ktoré svojimi aktivitami podporuje pacientov s Amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS). OZ Športuj srdcom tieto peniaze daruje už priamo pacientom s touto závažnou chorobou. O celkovej výške podpory Vás budeme informovať.

Každý účastník ŠKODA HORAL MTB MARATÓNU 2024 tak svojou účasťou zároveň aspoň trochu pomôže ľuďom s touto nevyliečiteľnou chorobou.

Čo je ALS?

Amyotrofická laterálna skleróza (ALS) je ochorenie charakterizované progresívnou stratou motorických neurónov v mozgu a mieche (1). Ide o zriedkavé smrteľné neurodegeneratívne ochorenie, ktoré vedie k svalovej slabosti, atrofii a nakoniec k zlyhaniu dýchania v priebehu 2 – 4 rokov po nástupe symptómov (2).

 

Translate »