ŠKODA HORAL MTB MARATÓN 2023 – TRASY

 

HORAL KREJZI

Trasa HORAL KREJZI v roku 2023 bude mierne modifikovaná minuloročná. Opäť v dôsledku nesúhlasného stanoviska správy NAPANT trasa nebude viesť ani cez Kráľovu hoľu, ani cez Smrečinské sedlo, ani cez Panskú hoľu!

Trať HORAL KREJZI je z ponuky tratí tou najdlhšou a najnáročnejšou. Z vyššie uvedených dôvodov bude realizovaná ako dvojokruhová. Jej prevažná časť bude viesť pohorím Kozie chrbty. Na dotyk s územím NAPANTu sa dostane po dlhom stúpaní z Vikartoviec do sedla Madejovo. Možno pre necyklistov alebo rekreačných cyklistov sa bude táto trať zdať ako extrémna. Jej parametre sú úctyhodné: jej dĺžka je 102 km a celkové prevýšenie presahuje 3500m. Napriek spomínaným obmedzeniam, zostáva trasa HORAL KREJZI, atraktivitou okolia, pestrosťou a náročnosťou veľmi zaujímavou  voľbou s prísľubom nezabudnuteľných zážitkov.
Zmenou oproti minuloročnej bude nový zjazd do obce Šuňava. Cez občerstvovaciu stanicu v Šuňave povedie opačným smerom ako v minulosti a nové bude aj následné stúpanie zo Šuňavy.

Dĺžka: 102 km
Štart / Cieľ: Svit
Najnižší bod: 718 m.n.m.
Najvyšší bod: 1 400 m.n.m.
Celkové stúpanie: 3 500m.
 
Pre Slovenský pohár MTB XCM je táto trasa pre kategórie:
 
Muži Elite+U23 rokov HORAL KREJZI – 102km
Muži Masters A 30 – 39 rokov HORAL KREJZI
Muži Masters B 40 – 49 rokov HORAL KREJZI
Muži Masters 50 rokov a starší HORAL KREJZI
Profil HORAL KREJZI

Profil HORAL KREJZI

ŠKODA BIKE OPEN TOUR partneri

[logoshowcase limit =“-1″ cat_id=“66″]

GPX súbor so všetkými trasami:

Piktogram HORAL LEJZI

HORAL LEJZI

Nenechajte sa oklamať názvom tejto trate. Nie je to trasa, ktorú môžu  absolvovať netrénovaní alebo leniví cyklisti. Jej dĺžka je 58 km a celkové prevýšenie je 1925 m. Bez tréningu to naozaj nepôjde. Cyklisti musia vyšliapať, okrem iného, na úroveň nadmorskej výšky 1400m do sedla Madejovo.

HORAL LEJZI je traťou pre Slovenský pohár kategórie ŽENY.  Taktiež bola trasou Európskeho šampionátu 2017 pre kategórie WOMEN ELITE a WOMEN MASTERS

Pre Slovenský pohár MTB XCM je táto trasa pre kategórie:

Ženy Elite+U23 rokov HORAL LEJZI – 58km

Profil HORAL LEJZI

HORAL SENZI

Trať HORAL SENZI bola povýšená pred pár rokmi na „polmaratón“. Rozdiel oproti minulým ročníkom je zaradenie sedla Tabličky (1000 m.n.m.) do itinerára trasy. Touto zmenou pribudlo ďalšie ťažké stúpanie. Dĺžka trasy je 47km (aktualizované 2.8.2023: 44km) a prevýšenie 1600m (aktualizované 2.8.2023: 1400m.)

Táto trasa sa započítava do Slovenského pohára v kategórii JUNIORI a JUNIORKY.

Táto trasa je určená aj pre kategóriu eBIKE.

Pre Slovenský pohár MTB XCM je trasa pre kategórie:

Ženy Masters A 30-39 rokov HORAL SENZI -44km
Ženy Masters 40 rokov a staršie HORAL SENZI
Juniori 17-18 rokov HORAL SENZI
Juniorky 17-18 rokov HORAL SENZI

Profil HORAL SENZI

HORAL ÍZI

Najnovšia trať mala premiéru v roku 2013. Oproti maratónskym tratiam je to naozaj niečo odlišné. Vlastne táto trať nie je maratón, ale niečo ako „prípravka na maratón“. Hoci jej aktuálna dĺžka narástla na 32km (pôvodne 28 km) a celkové prevýšenie je tesne nad 1000 m, stále je táto trať vhodná aj pre ľudí, ktorí chcú ochutnať maratónsku atmosféru a ich kondícia im nedovolí dokončiť ten ozajstný maratón.

Táto trasa sa započítava do Slovenského pohára MTB XCM pre kategórie:

Kadeti 15-16 rokov HORAL ÍZI – 32 km
Kadetky 15-16 rokov HORAL ÍZI

Profil HORAL ÍZI

HORAL DEJZI – ŠKODA FAMILY

Táto trasa je určená iba pre rodinné tími (dospelí + aspoň jedno dieťa). Ide pozdĺž lesných asfaltových ciest, takže može byť dokončená dokonca s dieťaťom v prívesnom vozíku. Iba malá časť trate ide po nespevnených cestách.

Dĺžka trasy je 17km a prevýšenie 350m.

Profil HORAL DEJZI

 STRUČNE Z HISTÓRIE

Prvý ročník Horala sa uskutočnil v roku 2000, ako reakcia na rastúcu popularitu vytrvalostných pretekov na horských bicykloch pre rekreačných cyklistov, ako aj tých viac trénovaných.

Trojdenný etapový HORAL TOUR začal písať svoju históriu v roku 2009. Až do roku 2015, kedy sme jeho činnosť prerušili, to boli jediné etapové MTB preteky na Slovensku.

MTB Cyclomaratón HORAL spolu s etapovým HORAL TOUR nie sú preteky len pre vytrvalostných športovcov. Výber trás rôznej náročnosti a kategórií je viac. Trate sú vybrané tak, aby si cyklisti všetkých výkonností mohli zvoliť tú svoju.

HORAL je súčasťou mnohých slovenských aj medzinárodných seriálov. Zo všetkých vymenujme aspoň: INTER MOUNTAIN SERIES, SLOVAK XCM TOUR a od roku 2014 aj ŠKODA BIKE OPEN TOUR.

Translate »