ŠKODA HORAL MTB MARATÓN 2022 – TRASY

 

HORAL KREJZI

Trasa HORAL KREJZI v roku 2022 – BUDE? NEBUDE? Prebiehajú rokovania s SOPSR !

Trať HORAL KREJZI z ponuky tratí tou najdlhšou a najnáročnejšou. Po niekoľkých rokoch sa táto trať v roku 2013 vrátila v jej legendárnom tvare. Možno pre necyklistov alebo rekreačných cyklistov sa bude táto trať zdať ako extrémna. Jej parametre sú úctyhodné: jej dĺžka je 133 km a celkové prevýšenie presahuje 4690m. Dokonca je jednou z najkrajších slovenských MTB maratónskych trás a aj jedinou príležitosťou vyjsť počas pretekov na Kráľovu Hoľu, ktorá je vysoká 1948m. V celej strednej a východnej Európe, zrejme nenájdete maratón, kde sa cyklisti dostanú do takej nadmorskej výšky. Atraktivitou okolia, pestrosťou a cyklo-technickou náročnosťou sa môže rovnať slávnym maratónom v iných krajinách.

Dĺžka: 133 km
Štart / Cieľ: Svit
Najnižší bod: 718 m.n.m.
Najvyšší bod: 1 930 m.n.m.
Celkové stúpanie: 4 690 m.
Celkové klesanie: 4 690 m.

Profil HORAL KREJZI

ŠKODA BIKE OPEN TOUR partneri

GPX súbor so všetkými trasami:

Piktogram HORAL LEJZI

HORAL LEJZI

Nenechajte sa oklamať názvom tejto trate. Nie je to trasa, ktorú môžu  absolvovať netrénovaní alebo leniví cyklisti. Jej dĺžka je 80 km a celkové prevýšenie prekračuje 2500 m. Bez tréningu to naozaj nepôjde. 2x sa cyklisti dostanú na úroveň nadmorskej výšky 1400m a v oblasti Panskej hole sa cyklisti dostanú aj do vysokohorského prostredia nad úroveň lesa.

HORAL LEJZI je traťou pre Slovenský pohár kategórie ŽENY.  Taktiež bola trasou Európskeho šampionátu 2017 pre kategórie WOMEN ELITE a WOMEN MASTERS

Profil HORAL LEJZI

HORAL SENZI

Trať HORAL SENZI bola povýšená pred pár rokmi na „polmaratón“. V minulosti bola pravdepodobne neférovo zaraďovaná do kategórie nemaratón „detská“ trať. Takže teraz je tam, kde by mala byt už dávno byť. Dĺžka trasy je 48km a prevýšenie 1500m.

Táto trasa sa započítava do Slovenského pohára v kategórii JUNIORI a JUNIORKY.

Profil HORAL SENZI

HORAL ÍZI

Najnovšia trať mala premiéru v roku 2013. Je to naozaj niečo odlišné. Vlastne táto trať nie je maratón, ale niečo ako „prípravka na maratón“. Hoci jej aktuálna dĺžka narástla, v roku 2020, na 33km (pôvodne 28 km) a celkové prevýšenie je 950 m, stále je táto trať vhodná aj pre ľudí, ktorí chcú ochutnať maratónsku atmosféru a ich kondícia im nedovolí dokončiť ten ozajstný maratón.

Táto trasa sa započítava do Slovenského pohára v kategórii KADETI a KADETKY.

Profil HORAL ÍZI

HORAL DEJZI – ŠKODA FAMILY

Táto trasa je určená iba pre rodinné tími (dospelí + aspoň jedno dieťa). Ide pozdĺž lesných asfaltových ciest, takže može byť dokončená dokonca s dieťaťom v prívesnom vozíku. Iba malá časť trate ide po nespevnených cestách.

Dĺžka trasy je 17km a prevýšenie 350m.

Profil HORAL DEJZI

 STRUČNE Z HISTÓRIE

Prvý ročník Horala sa uskutočnil v roku 2000, ako reakcia na rastúcu popularitu vytrvalostných pretekov na horských bicykloch pre rekreačných cyklistov, ako aj tých viac trénovaných.

Trojdenný etapový HORAL TOUR začal písať svoju históriu v roku 2009. Až do roku 2015, kedy sme jeho činnosť prerušili, to boli jediné etapové MTB preteky na Slovensku.

MTB Cyclomaratón HORAL spolu s etapovým HORAL TOUR nie sú preteky len pre vytrvalostných športovcov. Výber trás rôznej náročnosti a kategórií je viac. Trate sú vybrané tak, aby si cyklisti všetkých výkonností mohli zvoliť tú svoju.

HORAL je súčasťou mnohých slovenských aj medzinárodných seriálov. Zo všetkých vymenujme aspoň: INTER MOUNTAIN SERIES, SLOVAK XCM TOUR a od roku 2014 aj ŠKODA BIKE OPEN TOUR.